A A A

O nás

25-leté  zkušenosti s okny


Historie firmy:


Firma MONTI vznikla v roce 1994. Již 20 let zabýváme  okenní a dveřní technikou.

16.03.1994  Martin Veselý se svým bratrem založili firmu MONTI. Polepili  reklamou starého žigulíka a vyjeli na své první zakázky. V té době ještě neexistovali masivní reklamy, mobily , navigace, ani emailové schránky. Na pevnou telefonní linku se čekalo i více než 5 let. Zakázky se získávali pouze na doporučení. Když byl zákazník spokojený, doporučil firmu svému sousedovi, příbuznému, známému. Když nebyl, tak firma v dané oblasti skončila. Předpokladem úspěšného podnikání bylo proto, odjet ze zakázky ještě s další domluvenou zakázkou. V té době někteří  podnikatele vydělávali na kuponové privatizaci, úvěrech z bank a tunelování podniků. My jsme byli odkázáni  pouze na 100% odvedenou práci. V počátcích se okna a dveře příliš neměnily. Nebyly tu na trhu ještě kvalitní plastová okna a proto se starší okna spíše rekonstruovala. Měnila se skla, těsnění za silikonové, okna se natírala a lištovala, pěnila se v okolí rámu. První kvalitní plastová okna se začala u nás  prodávat až po roce 2002, do té doby byla okna z plastu často horší, než původní dřevěná okna . Byli jsme jednou s prvních firem, která je začala kvalitní plastová okna z německých profilů Aluplast a Gealan dodávat a montovat. Za tu dobu se hodně změnilo. Vývoj šel kupředu, součastné profily jsou pevnější, izolační skla se velmi zdokonalila a i kování je více bezpečné. Přesto okna, která jsme montovali před 10 lety stále dobře fungují a se závadou se setkáme opravdu výjimečně. Jméno MONTI je chráněno ochranou známkou úřadu průmyslového vlastnictví ČR od roku 2005


Současnost:


V letech 2012 - 2013 nastal naprostý kolabs české ekonomiky, kdy se naplno začaly projevovat tehdejší nesmyslná vládní opatření. Hodně kolegů živnostníků z okolí  ukončilo svou činnost a skončilo na pracovních úřadech. Naše zakázky se též propadly oproti minulým rokům až o 80% . Hledali jsme řešení. Jediným výhodiskem bylo začít pracovat v zahraničí.  Nejdříve Belgie a pak Německo a Francie.

Zaznamenali jsme tam úpěchy především v Bruselu, Skotsku a v části Bavorska. Co se týče samotné montáže oken, zaškolovali zahraniční kolegy  v Bruselu a měli jsme možnost dokonale poznat charakteristiku místních staveb. U nás jsme se ještě více začali věnovat problematice starých plastových oken a jejich servisu, neboť tato služba tu velmi chybí a také na nich lze i získat další  zkušenosti i pro okna nová.

V současnosti, díky nové vládě je ekonomická situace u nás opět dobrá a proto se opět věnujeme zákazníkům v České republice. Lidé nás tu znají a věří nám a my se snažíme, abychom je nezklamali.