A A A

Venkovní rolety

Zvažujete, zda si do svých oken nechat namontovat klasické žaluzie, nebo venkovní hliníkové rolety?
Zatímco v Německu a prakticky v celé západní Evropě si lidé mohli desítky let libovolně vybírat z různých druhů stínící techniky , ve východní Evropě byli lidé odkázáni na to, co bylo momentálně k dostání v obchodech. Nebylo toho příliš. Byly to černé nebo tmavě zelené textilní rolety, známé spíše ze škol kde sloužily zatmění u promítacího plátna a potom těžké interiérové žaluzie z plastu, nebo hliníku. Není divu, že si čeští spotřebitelé z těchto dvou variant oblíbili raději právě vnitřní žaluzie.


Venkovní rolety i přestože se u nás už také déle než 20 let prodávají, si nezískaly ještě takovou oblibu, nikdo si na ně doposud nezvykl.
V celé západní Evropě je situace naprosto opačná. Lidé dávají přednost venkovním roletám, neboť za tu dobu používání už poznali jejich velké výhody.
Venkovní rolety mají tu výhodu, zatímco žaluzie na skle přispívají k rosení okna, venkovní roleta celkově okno i s rámem zateplí a ochrání před povětrnostními vlivy. Málokdo ví, že vhodně zvolená roleta ušetří až 37% tepla.


Hliníková roleta, protože je vyplněná isolační pěnou, odrazí ještě před oknem vetšinou tepla v horkých letních měsících a naopak v zimě zase teplo nepropustí ven a ochrání okno před větrem, deštěm, sněhem i kroupami.


Venkovní rolety také oproti žaluziím, nejsou někde stabilně pověšené, ale mají svou vlastní zabudovanou skříňku , kam se decentně ukryjí když je zrovna nepotřebujeme, před prachem, možným poškození a v případě potřeby je můžeme znovu okamžitě aktivovat mechanickým popruhem, nebo pomocí zabudovaného motoru.
Také zajímavou vlastností u našich venkovních rolet, je jejich perforování v místech spojů jednotlivých lamel. Pokud roletu nedotáhneme až na doraz, tak aby dokonale zatemnila, vznikne nám v okně průsvitná hliníková síťka, kudy neproletí hmyz, jde nám tudy při otevřeném okně čerstvý vzduch a částečně i světlo. Přitom nikdo z venku neuvidí malinkatými dírkami mezi lamelami dovnitř.

Nabízíme Vám tyto základní typy rolet :Roleta předokenní


Montuje se před okno z venku.  Buďto přímo na okenní rám, nebo na fasádu . Tuto roletu můžeme použít i na starší už namontovaná okna.

 


Roleta nadokenní


Tato roleta se montuje vždy současně s novým oknem. Můžeme ji použít, pokud máme nad oknem prostor alespon 20 cm, do kterého roletu vložíme a nebo nové okno zmenšíme o výšku skříňky. Výhodou je, že skříňka není vidět a nezasahuje do rámu okna. Nevýhodou je, že pokud nemáme předem připravený prostor nad oknem, zmenšíme si tím výšku okna a tím snížíme i světlost v místnosti.

 

 

 
Roleta podomítková


Tento typ rolet se usazuje do předem připravených zateplených roletových překladů , například Heluz. Celkové zakrytí rolety se řeší velmi individuálně, podle charakteru konkrétní stavby. V případě, že se pro tento typ rolet rozhodnete, je potřeba vše probrat s vašim projektantem a následně i stavbyvedoucím za účelem zajištění vzájemné souhry na sebe navazujících stavebních prací.

 

 
Doplňky k roletám


Motory

Používáme velmi tiché s spolehlivé motory renomovaných značek. Můžete si zvolit ovládání podomítkovým tlačítkem, nebo na dálkové ovládání. Jediným dálkovým ovladačem můžete ovládat několik rolet současně. Výhodou dálkových ovladačů je, že není nutné natahovat ke každému tlačítku kabely a ty zasekávat do zdi. V případě že vůbec nechcete přivádět elektriku k oknům, můžete využít jednoduché manuální ovládání navinovacím popruhem, nebo šňůrou.

 

 
Integrované rolovací sítě proti hmyzu.


Každou roletu umíme vybavit též rolovací sítí proti hmyzu. Roleta má širší boční vodící lišty s dvěma drážky. Jednu drážku používá roleta a druhou samotná síťka. Síťka je neustále napnutá pomocí pružiny, roluje se do horní skříňky a při zatahování se zacvakne ve spodní poloze.


Montáž rolet


Prodat Vám jakýkoliv výrobek umí kdekdo. Mnozí si na tom dnes vybudovali slušnou kariéru. Problém nastane, pokud Vám potom výrobek správně nefunguje a nikdo Vám není schopen vysvětlit, v čem je problém. U nás opravdu nemusíte mít strach, že bychom něčemu, co nabízíme nerozuměli.
Všechny výrobky co máme jsme si ověřili hlavně v praxi a nenabízíme nic, z čím bychom neměli žádné zkušenosti.